...

PPCOM

Bezpieczeństwo w internecie.

PPCOM Internet Katowice doradza.

W tym artykule PPCOM Internet Katowice przedstawi kilka cennych zasad, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo w internecie. Jak powszechnie wiadomo korzystanie z internetu ma swoje nieocenione zalety. Dzięki niemu możemy komunikować się ze znajomymi, poznawać nowych ludzi za pomocą wiadomości tekstowych, portali społecznościowych czy aplikacji, umożliwiających wideo rozmowy. Internet jest także ogromnym ułatwieniem w pracy. Poza pozytywnymi aspektami korzystania z internetu nie możemy zapominać o dużej ilości zagrożeń w sieci.

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach życie bez internetu. Korzystamy z niego każdego dnia – w domu, pracy, szkole, restauracji czy na dworcu. Zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ na użytkowników czeka spora liczba zagrożeń, których istnienia nie każdy jest świadomy.

Ogólne zasady pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo w sieci.

  • nie należy klikać w reklamy znajdujące się w przeglądarce internetowej, gdyż właśnie w ten sposób może dojść do zainfekowania komputera wirusami, trojanami czy oprogramowaniami szpiegującymi.
  • chcąc zadbać o bezpieczeństwo w sieci, należy w jak największym stopniu utrudnić cyberprzestępcom proces rozszyfrowywania haseł i stosować takie, które posiadają małe i wielkie litery, cyfry czy znak specjalny.
  • po zakończeniu korzystania z serwisu wymagającego logowania się należy niezwłocznie się z niego wylogować.
  • w wyniku działań cyberprzestępców możesz bezpowrotnie utracić wszystkie cenne dane zapisywane na dysku komputera. Dlatego warto pamiętać o systematycznym wykonywaniu kopii zapasowych.
  • jeżeli nie musisz, to nie łącz się z internetem poprzez publiczne, ogólnodostępne sieci Wi-Fi. W żadnym wypadku nie podawaj wtedy swoich poufnych danych oraz nie loguj się do bankowości internetowej.
  • zanim otworzysz plik otrzymany na płycie CD, pendrive czy innym zewnętrznym nośniku, pamiętaj o jego przeskanowaniu programem antywirusowym.
  • nie otwieraj maili od podejrzanych nadawców. Tematyka jest zazwyczaj typowa dla SPAM-u, np. powiadomienie o wygranej w konkursie.
  • jeżeli logujesz się do banku przez internet, wtedy warto zadbać o bezpieczeństwo w sposób szczególny. Najbezpieczniej będzie, gdy posłużymy się weryfikacją dwuetapową. Weryfikacja dwuetapowa wiąże się z wpisaniem dodatkowo po zalogowaniu się do banku kodu przesłanego na numer telefonu.
  • chroń nie tylko swój komputer ale także urządzenia z których korzystasz.

Internet Katowice

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z PPCOM są tutaj, aby pomóc! Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie internetowe, którego potrzebuje Twoja firma.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu:+48 507 606 943.

Zapraszamy także do naszego biura: ul. Ligocka 66 lok III; 40-569 Katowice

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: [email protected]

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.